Zadanie profili balkonowych

Balkony są naszą chlubą, miejscem, gdzie możemy odpocząć i nacieszyć się piękną pogodą pijąc kawę, ale są też zmorą spędzającą nam sen z powiek. Chyba wszyscy kiedyś walczyliśmy z odpadającym tynkiem z balkonu, czy pękającą po zimie posadzką. Jak sobie z tym poradzić?

Balkon po zimie to przeważnie zmora każdego właściciela mieszkania. Nie ma on nic wspólnego z estetycznym miejscem, którym był jeszcze przed nadejściem mrozów. Jak naprawić szkody i zabezpieczyć balkon przed kolejna zimą? Czy takie problemy będą nas zaskakiwać co roku?

Profile balkonowe

Rozwiązaniem, które na ten moment wydaje się najlepsze są profile balkonowe Budujmy.eu. Są to aluminiowe wykończenia w różnych kształtach i kolorach, którymi możemy zabezpieczyć brzegi balkonu.

Dlaczego profile,a nie tynk?

Podstawową funkcją, oprócz estetyki, która jest równie ważna, profile maja za zadanie odprowadzać wodę, która gromadzi się na balkonie. Balkon powinien mieć minimum 20% spadek. Jednak nie zawsze się tak dzieje. Balkon, który takiego spadku nie ma, bądź ma za mały, jest narażony na gromadzenie się wody. Zima jest to wyjątkowo niebezpieczne sytuacja. Wiemy, że mrozy raz odpuszczają, a raz mocniej ściskają. Woda, która będzie na balkonie i zamarznie bez problemu rozsadzając płytki znajdujące się na balkonie. Profile balkonowe mają za zadanie odprowadzać wodę, tak by nie stała na balkonie. Dzięki temu uchronimy się przed jej zamarzaniem na balkonie i niszczeniem posadzki.