Ciekawa podłoga do domu

W każdym domu z łatwością można wymienić meble czy przemalować ściany na inny kolor. Zdecydowanie trudniej idzie wymiana podłogi. Kładąc podłogę w swoim wymarzonym gniazdka, warto zatem zdecydować się na rozwiązanie, które będzie wytrzymały i atrakcyjne wizualnie. Dzięki temu wymiana podłogi nawet po kilku latach nie będzie konieczna. Jakie rodzaje podłóg są modne w ostatnich latach? Poniżej garść inspiracji na ten temat.

Opinie o posadzkach żywicznych

Wraz z zainteresowaniem w stylu skandynawskim w urządzaniu wnętrz, Polacy pokochali również wizję białej podłogi żywicznej. Posadzki żywiczne opinie można zatem przeczytać w bardzo wielu miejscach w sieci, bo naprawdę wiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest koszt takiego rozwiązania. Jeszcze kilka lat temu był on zdecydowanie wyższy, bo było to kompletnie nowe w naszym kraju. Dzisiaj więcej firm zajmuje się robieniem posadzek żywicznych, dzięki czemu ceny też spadły i są bardziej przystępne dla przeciętnego Kowalskiego. Opinie o posadzkach żywicznych są bardzo przystępne – podłoga ma interesujący wygląd i jest lśniąca, pięknie prezentuje się we wnętrzach urządzonych właśnie w stylu skandynawskim, chociaż będzie pasować też na przykład do pomieszczeń urządzonych w stylu loftowym.

Płytki drewnopodobne

Bardzo pozytywne opinia o posadzkach żywicznych to z pewnością argument przemawiających za tym, aby swoją podłogę w domu wykończyć w ten sposób. Kto jednak chciałbym mieć więcej drewna w swoim otoczeniu, a z drugiej strony chciałby cieszyć się większą wytrzymałością glazury, może zdecydować się na doskonałe rozwiązanie jakim są płytki drewnopodobne. Płytki drewnopodobne można zresztą zastosować razem z podłogą z wykończeniem żywicznym. W ten sposób uzyskuje się doskonały efekt wizualny połączenia bieli oraz drewna. To po prostu musi świetnie wyglądać.